O Firmie


O Firmie

Historia

Firma Śrubonit A.K. działa od 15 listopada 1981 roku. Pierwotnie przedsiębiorstwo funkcjonowało jako Zakład Produkcyjny Artykułów Śrubowych i Złącznych Andrzej Kaszowski i mieścił się w Krakowie przy ul. Marycjusza 10.

W 1996 roku rozszerzono działalność o sprzedaż hurtową, wykupując kompleks magazynów. W tym czasie miało miejsce również przeniesienie siedziby firmy do aktualnej siedziby, mieszczącej się w Krakowie przy ul. Szymona Marycjusza 3.

Kolejny wielki krok na drodze do rozbudowy firmy miał miejsce w 1999 roku. Wtedy to wykupiliśmy jeden z wydziałów Fabryki Śrubena S.A. z Żywca, który mieści się przy ul. Grunwaldzkiej 5. Tam też została przeniesiona w niedługim czasie produkcja. W celu poprawy standardów pracy wykonano modernizację hal, pomieszczeń biurowych i zaplecza technicznego. W tym też czasie przeprowadzono gruntowna reorganizację firmy, zwiększono elastyczność produkcji oraz zmieniono nazwę na Śrubonit A.K. Andrzej Krzeszowski.

15 lutego 2001 roku w tragicznym wypadku ginie właściciel Andrzej Kaszowski. Firmę przejmuje żona Lucyna Kaszowska, która współpracowała z mężem od powstania przedsiębiorstwa.

Mimo tragicznych wydarzeń, firma nadal realizowała zaplanowane działania, wdrażała dalsze usprawnienia, reorganizowała produkcję w celu dostosowania przedsiębiorstwa do potrzeb zmieniającego się rynku.

1 września 2002 roku powstaje spółka cywilna Śrubonit A.K. Lucyna Kaszowska, Sebastian Kaszowski i Jakub Kaszowski, która na mocy prawa przekształca się w spółkę jawną. Wymieniono stary park maszynowy, zastępując go nowoczesnymi maszynami wielofunkcyjnymi. Dzięki temu możliwe było rozszerzenie asortymentu.

Polska firma

Jesteśmy firmą rodzinną, dbającą o wysoką jakość produkowanych wyrobów. Naszym celem jest spełnienie indywidualnych potrzeb klienta. Dlatego też, staramy się systematycznie rozszerzać naszą produkcję na coraz to nowe elementy. Służymy pomocą i doradztwem przy wyborze odpowiedniego systemu mocowania.